Keratin Nedir? Faydaları Nelerdir?

Keratin Nedir? Faydaları Nelerdir?

Keratin bütün insanların derisinde, tırnaklarında, dişlerinde ve saçlarında bulunan bir maddedir. Dayanıklılığı arttırır. Saçlarımıza çeşitli işlemler uygulamak saçta doğal olarak bulunan keratin miktarını azaltır. Saçın canlı ve düzgün görünmesini sağlayan keratin maddesi azaldıkça saçlarınız birbirine çok daha kolay dolaşmaya, mat ve kuru görünmeye başlar. 

Özellikle saç güzelliğiyle ve saç bakımıyla ekstradan ilgilenen bireylerin saçlarında oluşacak ciddi sorunları için acil ve kökten çözüm kaynağı olan keratin uygulaması, saç uzmanlarının yaptıkları başarılı işlemlerle ve sonrasında bakımın devam edebilmesi için keratin şampuanlarının kullanılmasıyla halledilebilecek çok basit bit işlemdir. Bu kadar basit olmasına rağmen oldukça etkili ve güzel sonuçlar vermesi de kadınlar için vazgeçilmez bir saç bakım uygulaması olarak görülmesine yol açar.

KERATİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Saçlara keratinli bakım yapılmasının temel amacı, zaten saç yapısının da temelini oluşturan öğenin keratin olmasından ötürü yıpranmış, incelmiş, bakımsız görünen, sağlığını tamamen yitirmiş saçlara bu temel bazı uygulayarak yıpranmış kısımları keratin dolgusuyla doldurmak üzerine bir uygulama yapılmaktadır. Keratin uygulanan saçlar yapılan bakımdan sonra hem daha ışıltılı, hem daha gür hem de daha hacimli ve hoş bir yapıya bürünür.

Keratinin uygulanma süresi ve sıklığı tamamen uygulanacak olan saçların bakıma ne kadar ihtiyaç duyduğuyla ilgilidir. Kuru ve kırık saçların üzerine uygulanması gereken keratin süreçleri farklı olabilecekken, daha az yıpranmış ve erken müdahale edilmiş saçların üzerine uygulanması gereken keratin süreçleri doğal olarak birbirinden farklı olacaktır. Keratin uygulamasının ilk ortaya çıktığı dönemlerde bu uygulamanın yapılmasının ana amacı, saçlarına bakım yaptırmaya gelen kadınların aslen saçlarını kestirmekten kaçınması ve kestirmesi gereken yerleri bakım yaptırarak kurtarmaya çalışması esasına dayanmaktadır.