Uzun Saçlar İçin Sağlık İpuçları

Uzun Saçlar İçin Sağlık İpuçları

Sağlıklı Saç Derisi

Sağlıklı ve hızlı uzayan saçlar sağlıklı bir saç derisiyle başlıyor. İrrite olmuş, kuru ve hassas saç derisi hızlı uzayan saçların en büyük düşmanlarından. Sağlıklı ve onarıcı şampuan ve maskelerle saç derinizi şımartarak hızlı uzayan saçlara merhaba deyin.

Doğru Beslenme

Saçınızı bakım ürünleriyle olduğu kadar beslenme şeklinizle de desteklemelisiniz. Tek başına bakım ürünleri performanslarını tam gösteremezken, bol su ve faydalı proteinlerle bezenmiş bir diyetle birleşen saç bakım rutininiz Rapunzel saçların sırrı.

Güzellik Uykusu

Pamuklu yastık kılıfları sürtünmeyi artırarak saçlarınızın zarar görmesine, dolayısıyla kopmalara ve sağlıksız bir görünüme sebep olabilir. İpek yastık kılıflarıyla saçlarınızın gücünü kaybetmemesini ve sağlıkla uzamalarını sağlayın.

Havlulara Veda

Klasik havlular saçın nemini ve doğal yağlarını emerek zarar verebilir. Kullanmadığınız bir t-shirt ya da mikrofiber havlularla saçınıza zarar vermeden nazikçe kurutun. Nemini ve yağını kaybetmeyen saç ekstra hızlı uzayacaktır.

Doğal Kaynak

Saç derinizin doğal yağı, saçlarınıza doğal bir bakım ve onarıcı bir etki sunuyor. Yatmadan önce uygulayacağınız birkaç fırça darbesiyle bu yağı tellerinize dağıtın ve çabasız onarıcı-besleyici bakımınızın tadını çıkarın.

Ara Verin

Saçları sıklıkla yıkamak hem saç derinizi hem de saç tellerinizi ekstra kurutarak zarar verir ve hassaslaştırır. Bu da küsen ve yavaş uzayan saçlara sebep olur. Saç yıkama rutininizi aralıklı bir şekilde uygulayarak saçınızın doğal yağlarından beslenmesine fırsat verin.

Şımartan Bakım

Özel formülize edilmiş canlandırıcı ve güçlendirici bakım ürünlerinden Hindistan cevizi ve badem yağı gibi doğal kaynaklara haftada birkaç kez uygulayacağınız bakım kürleriyle saçlarınızı dışardan beslemeyi unutmayın.

Masaj Keyfi

Kuru veya ıslak saç derinize uygulayacağınız masaj kan dolaşımınızı hızlandırarak saçların kökten beslenmesini artırır ve dolayısıyla daha hızlı uzamasına olanak sağlar. Şampuanınızı durularken yapacağınız masaj uygulamasıyla bir taşla iki kuş vurun.